KORONAVÍRUS - AKTUÁLNE OPATRENIA PRE PACIENTOV

Aktualizácia 13.09.2021

COVID AUTOMAT DFNsP BB - OPATRENIA V KOCKE

Všetky opatrenia prehľadne v 1 tabuľke - už žiadne pochybnosti o tom, čo platí a čo nie. Kliknite SEM


Aktualizácia 18.05.2021

OČKOVANIE PROTI COVID-19? JEDNOZNAČNE ÁNO!

Počas prvej vlny pandémie a rovnako v úvode druhej vlny sme všetci volali po účinnom lieku proti COVID-19. S nádejou sme sa upínali na vedcov a čakali kedy príde ten zlomový bod a my budeme mať nástroj, ktorým dokážeme pandémiu zvládnuť. 

Dočkali sme sa. Vakcína je tu, je dostupná, je tu pre nás všetkých. 

COVID-19 zatiaľ nevieme poraziť, môžeme ho však dostať pod kontrolu. A vakcína je nástroj, ktorý nám to umožní.

Niekoľko našich zamestnancov sa postavilo pred kameru aby sa s Vami podelili o svoje dôvody prečo sa dali zaočkovať.

Aktualizácia 20.05.2021

NÁVŠTEVY HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTOV SÚ OD 14.05.2021 POVOLENÉ

Súhrnné informácie o návštevách pacientov nájdete TU


Aktualizácia 31.05.2021

RUŠÍME TESTOVANIE PRED AMBULANTNÝM VYŠETRENÍM

S účinnosťou od 01. júna 2021 je testovanie pacientov pred ambulantnými vyšetreniami v Detskej nemocnici zrušené. Testovanie na COVID-19 absolvujú  len suspektní pacienti javiaci príznaky opísané v usmernení hlavného hygienika. V prípade pozitívneho výsledku budú ďalšej vyšetrení na COVID ambulancii.

Sprevádzajúca osoba pacienta na ambulantné vyšetrenie nepotrebuje na vstup do nemocnice negatívny výsledok testu.

Na triáži (triedenie pacientov pred vstupom do nemocnice) je potrebné vyplniť tlačivo "Čestné vyhlásenie a poučenie pacienta" a to pred každým vyšetrením. Tlačivo si môžete stiahnuť, vytlačiť a prvú časť (vaše identifikačné údaje) vyplniť už doma. Ušetríte čas pred vstupom do nemocnice. Odpovede na otázky vypĺňate s personálom triáže.

 

Aktualizácia 13.09.2021

PLÁNOVANÁ HOSPITALIZÁCIA 

Pred každou plánovanou hospitalizáciou sú pacienti povinní preukázať sa negatívnym výsledkom PCR-COVID testu nie starším ako 72 hod.

Sprevádzajúca osoba pacienta, ktorá s ním bude hospitalizovaná v nemocnici, sa preukáže dokladom o zaočkovaní, alebo dokladom o prekonaní Covid pred nie viac ako 180 dňami, alebo negatívnym výsledkom PCR testu nie starším ako 72 hod.

Nemocnica akceptuje výsledky z ktoréhokoľvek odberového miesta, môžete sa testovať v mieste svojho bydliska. Na test je potrebné objednať sa niekoľko dní vopred prostredníctvom e-formulára na:

https://korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19/ 

Testovanie v Detskej nemocnici za týmto účelom je možné absolvovať v pracovné dni v čase od 07:00 do 09:00 hod. Na test nie je potrebné sa objednávať, pacient bude nahlásený priamo z ambulancie, cez ktorú bude prijatý na hospitalizáciu. Je však potrebné rátať s tým, že výsledok PCR testu je k dispozícii najskôr o 24 hod. Je preto potrebné testovanie absolvovať 1-2 dni pred plánovanou hospitalizáciou. 


Aktualizácia 13.09.2021

PLÁNOVANÝ VÝKON V CELKOVEJ ANESTÉZII

Pred každým plánovaným výkonom v celkovej anestézii je pacient povinný preukázať sa negatívnym výsledkom PCR-COVID testu nie starším ako 72 hod.

Sprevádzajúca osoba pacienta sa pri vstupe do zariadenia preukáže negatívnym výsledkom RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín, alebo negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hod.

Výnimku tvoria sprevádzajúce osoby, ktoré:

 • boli zaočkované druhou dávkou mRNA vakcíny (Moderna, Pfizer / BioNTech) proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 14 dní
 • boli zaočkované prvou dávkou vektorovej vakcíny (Astra Zeneca)  proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 4 týždne
 • sú viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania proti ochoreniu COVID-19 (mRNA alebo vektorovou vakcínou (Moderna, Pfizer / BioNtech, Astra Zeneca) ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19
 • prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.    

Nemocnica akceptuje výsledky z ktoréhokoľvek odberového miesta, môžete sa testovať v mieste svojho bydliska. Na test je potrebné objednať sa niekoľko dní vopred prostredníctvom e-formulára na:

https://korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19/ 

Testovanie v Detskej nemocnici za týmto účelom je pre pacientov (nie pre sprevádzajúce osoby) možné absolvovať v pracovné dni v čase od 07:00 do 09:00 hod. Na test nie je potrebné sa objednávať, pacient bude nahlásený priamo z ambulancie, cez ktorú bude výkon realizovaný. Je však potrebné rátať s tým, že výsledok PCR testu je k dispozícii najskôr o 24 hod. Je preto potrebné testovanie absolvovať 1-2 dni pred plánovanou hospitalizáciou. 


Aktualizácia 23.02.2021

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O OČKOVANÍ PROTI COVID-19

Všetky informácie o očkovaní na jednom mieste www.slovenskoproticovidu.sk

 

 

 

 


NAŠE ŠPECIALIZOVANÉ AMBULANCIE PRACUJÚ V RIADNOM REŽIME 

Všetky podrobnosti a informácie nájdete pri konkrétnej ambulancii 

http://www.detskanemocnica.sk/ambulancie 

 


Aktualizácia 13.09.2021

VŠEOBECNÉ OPATRENIA V SÚVISLOSTI S COVID-19

 

CHRÁNIME NAŠICH PACIENTOV AJ ZAMESTNANCOV

1. Vstup do budovy je možný len cez 1. podzemné podlažie - pracovisko triedenia pacientov (triáž)

 • vstup do nemocnice popri bufete a pracovisku rehabilitácie - prístup smerom od rampy, ako chodia sanitky - prístupová cesta k urgentu Rooseveltovej nemocnice
 • pokiaľ prichádzate od autobusovej zastávky, zíďte k fontáne a pokračujte smerom k poliklinike Rooseveltovej nemocnice; hneď pri budove polikliniky sú schody smerom dole, ktoré vás privedú na prístupovú cestu za rampou; budova Detskej nemocnice je takmer oproti vám, mierne vľavo; sledujte prosím smerové tabule

2. Vstup do budovy je pre dospelé osoby možný len s rúškom / respirátorom

 • zákaz vstupu s respirátorom s výdychovým ventilom

4. Dezinfikujte si ruky - chránite svoje dieťa, seba aj nás

5. S dieťaťom môžu do budovy vstúpiť 2 sprevádzajúce osoby

6. Dodržujte 2m odstup od iných osôb

7. Registrácia - recepcia je dočasne mimo prevádzku

 • po absolvovaní triedenia pacientov pokračujte priamo na ambulanciu - lístky s poradovým číslom sa nevydávajú

8. Od 05.08.2020 je zakázané prijímať návštevy zamestnancov - obchodní zástupcovia, kuriéri, donáškové služby, rodinní príslušníci, ...

 • návštevy zamestnancov sú povolené len vo výnimočných a / alebo urgentných situáciách (servisní technici, neodkladné pracovné rokovania, ...); každá návšteva je zaevidovaná do knihy návštev na pracovisku triedenia pacientov (pre prípad následného epidemiologického vyšetrovania RÚVZ); zaevidovaný bude dátum a čas vstupu návštevy do budovy, meno a priezvisko návštevy, jej telefonický kontakt a meno a priezvisko zamestnanca, s ktorým je návšteva dohodnutá

9. Od 14.05.2021 sú povolené návštevy hospitalizovaných pacientov 

 • viď súhrnné informácie o návštevách
 • všetky návštevy sú povinné dodržiavať protiepidemické opatrenia nemocnice
 • zakázané je prijímať sprevádzajúce osoby na denný pobyt (denný pobyt je pobyt sprevádzajúcej osoby pri hospitalizovanom dieťati v čase od 07:00 - 20:00h.; mimo tohto času je SO mimo priestorov nemocnice - doma, v hoteli, ...)

10. Odstránili sme všetky hračky z čakární - možný zdroj prenosu vírusu

11. V čakárňach a na chodbách sme rozmiestnili dezinfekčné prostriedky

 


COVID-19 - OCHORENIE, KTORÉ ZASIAHLO CELÝ SVET

V súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje, je situácia v posledných týždňoch vážna nielen na Slovensku. Život všetkých z nás sa zmenil a otočil na ruby. Čelíme situácii, na ktorú sme neboli pripravení, ktorú si väčšina z nás nevedela predstaviť ešte donedávna. My sme presvedčení, že len spoločným úsilím dosiahneme zlepšenie a zvládneme hrozbu. 

V tejto časti našich web-stránok vám budeme prinášať návody, usmernenia, rady, postupy, ... ktoré vám môžu v mnohých smeroch pomôcť zvládnuť túto náročnú situáciu. 

Čo robiť ak ste chorí 

Čo robiť ak máte podozrenie na COVID-19

Ako pomôcť sebe aj druhým

Kto sú osoby s vyšším rizikom ochorenia na COVID-19

Ako pomôcť deťom vyrovnať sa so stresom v súvislosti s COVID-19 

Odporúčania pre deti

Odporúčania pre detských reumatologických pacientov

Usmernenie hlavného hygienika - aktuálna 11. verzia

 


ČAROVNÉ RÚŠKO 

Dve gumičky za ušká,
noštek, ústa do rúška.
Mám zakrytú pusinku,
stále vidím maminku.
Usmieva sa očami,
svet sfarebnel rúškami.

Keď kráčame spoločne,
môžme dýchať bezpečne.
Noštek mám vždy schovaný,
usmievam sa očami.

Všetky deti, dospelí,
rúškami opekneli.
Robia to pre babičku,
dedka, tetu, sestričku.

Rúškom druhých chránime,
veď sa predsa ľúbime.

♥   (autor: Zuzana Kubašáková)


 

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub