Požiarne cvičenie

Vytvorené: 05.06.2024, Aktualizované: 07.06.2024, Autor: Jana Petríková
poziarne cvicenie
Hasiči v plnej zbroji 👨‍🚒, dlhé metre požiarnych hadíc, ťažká technika, … 🚒 Toto všetko sa dnes u nás stretlo v rámci požiarneho cvičenia, ktoré sme absolvovali za plnej prevádzky nemocnice. Evakuovali sme však iba administratívu, aby sme do chodu lôžkových oddelení zasiahli len minimálne. Evakuáciu pacientov sme riešili pomocou figurín a figurantov. Bez toho by cvičenie nemalo zmysel. Pretože len týmto spôsobom dokážeme aspoň čiastočne navnímať rozsah a obtiažnosť takejto situácie. Je to obrovská pomoc nielen pre nás, ale aj pre samotných hasičov, ktorí vďaka takmer reálnej situácii dokážu odhadnúť koľko času, ľudí a techniky potrebujú.
S banskobystrickými hasičmi spolupracujeme dlhodobo a sme nesmierne vďační za všetky aktivity, ktoré sú pre Detskú nemocnicu ochotní urobiť 🙏. Ďakujeme aj za sladkosti a drobnosti, ktoré hasiči z vlastnej iniciatívy našim deťom priniesli ❤️