USMERNENIA PRE PACIENTOV

04.11.2020
Rozkliknite článok pre viac informácií
  1. Vstup do budovy nemocnice je výlučne cez pracovisko triedenia pacientov – samostatný vchod označený nápisom „VSTUP PACIENTI“, ktorý sa nachádza na 1.PP pred budovou nemocnice.
  2. Ambulantnú zdravotnú starostlivosť poskytujeme v neobmedzenom režime.
  3. Pri plánovaných hospitalizáciách vyžadujeme u pacienta aj sprevádzajúcej osoby negatívny výsledok COVID PCR testu nie starší ako 72 hodín.
  4. Pri akútnych – život ohrozujúcich vyšetreniach / hospitalizáciách nie je negatívny COVID test podmienkou prijatia do nemocnice. V prípade, že ho nemáte, otestujeme dieťa a jednu sprevádzajúcu osobu tu v Detskej nemocnici.
  5. V zmysle Vyhlášky č. 16 Úradu verejného zdravotníctva SR je od 02.11.2020 05:00 hod. do 09.11.2020 01:00 hod. zakázaný vstup do vnútorných aj vonkajších priestorov nemocnice.
  6. V platnosti naďalej zostávajú základné hygienické opatrenia

Víkendové testovanie

01.11.2020

Víkendové testovanie na COVID-19 u nás je ukončené. Bol to náročný a zároveň veľmi poučný víkend. Otestovali sme celkovo 858 ľudí – z nich 848 bolo negatívnych a 10 pozitívnych – čo v prepočte predstavuje 1,17% COVID pozitívnych.

Pokyny k víkendovému testovaniu na COVID-19

30.10.2020

V záujme informovania všetkých dotknutých osôb, zverejňujeme aj na tomto mieste pokyny týkajúce sa testovania zamestnancov a ich rodinných príslušníkov v Detskej nemocnici nadchádzajúci víkend (31.10. – 01.11.2020).

Generálka pred zajtrajším testovaním

30.10.2020

Dnes u nás prebieha testovanie zdravotníkov a dobrovoľníkov, ktorí budú počas nadchádzajúceho víkendu testovať našich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Sami sme v očakávaní ako to dopadne, veríme však že dnes "vychytáme všetky muchy" a zajtra pôjde všetko hladko

Nemocnica toto testovanie zabezpečila svojpomocne predovšetkým z radov svojich zamestnancov a ich rodín.

Všetkým, ktorí sú akokoľvek nápomocní pri zabezpečení testovania ďakujeme aj touto formou.

SME ZODPOVEDNÍ!
Spoločne to zvládneme yes

... viac

Prosba k zdravotníkom - spoločná zodpovednosť

29.10.2020

V súvislosti s celoplošným testovaním obyvateľstva si dovoľujeme osloviť všetkých s prosbou o pomoc - zapojte sa do testovania ako zdravotník alebo administratívny dobrovoľník na testovacích miestach. Potrebujeme vás.

Prinášame aj osobný list ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Nemôže nám to byť jedno. Musíme sa spojiť, správať sa zodpovedne, prejaviť spolupatričnosť a poskytnúť pomoc. Lebo ak ktokoľvek z nás aspoň trochu môže, mal by to urobiť. Len tak to spoločne zvládneme.

Nefungujúce telefónne linky

28.10.2020

V posledných dňoch sa v nemocnici opakovane vyskytli problémy s telefónnymi linkami - na niektoré telefónne čísla sa nedá dovolať.

... viac

Šanca pre pacientov s cystickou fibrózou - nový liek

27.10.2020

Od septembra je na našej pľúcnej ambulancii k dispozícii nový inovatívny liek na liečbu cystickej fibrózy. Aktuálne je podávaný nášmu prvému pacientovi – Nelke. Liečba pre ňu bola poisťovňou schválená. Krajší darček si ku svojim 10. narodeninám ani nemohla želať!

COVID 19 - SÚHRNNÉ INFORMÁCIE PRE PACIENTOV

23.10.2020

Všetko čo potrebujete vedieť o opatreniach súvisiacich s COVID-19 v Detskej nemocnici

1. Vstup do budovy je možný len cez 1. podzemné podlažie