Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke. 

12.11.2015

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

sa pripája k iniciatíve zdravotníckych zariadení v Košiciach a podporuje projekt na ochranu pacientov proti chrípke pod názvom 

"Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke."

 

 

 

... viac
 

LIDL daroval našej nemocnici unikátny život zachraňujúci prístroj 

09.11.2015

V našej nemocnici vznikne vďaka daru od spoločnosti Lidl prvé centrum mimotelovej oxygenácie pre detských pacientov na Slovensku. Úmrtnosť pacientov bola po vyčerpaní štandardných postupov a bez využitia špecializovanej liečby 99%. Úspešnosť terapie akútneho zlyhania pľúc prostredníctvom prístroja CARDIOHELP je až 85%.

 

 

... viac
 

Mobilné EKG 

26.10.2015

Na II. Detskú kliniku pribudlo v koncom septembra mobilné EKG. Prostredníctvom občianskeho združenia Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici získala nemocnica tento praktický prístroj.
 
 
 
 
 
... viac
 

Inkubátory od spoločnosti LIDL 

09.07.2015

Zástupcovia našej nemocnice prevzali 08.07.2015 od spoločnosti LIDL tri inkubátory (2 inkubátory a 1 výhrevné lôžko). LIDL venoval nemocnici život zachraňujúce prístroje v rámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“. S podporou zákazníkov spomenutého reťazca sa takýmto spôsobom podarilo podporiť štrnásť detských nemocníc z desiatich slovenských miest.

... viac
 

Dar z Plesu v opere 

20.05.2015

Vďaka dobročinným príspevkom hostí tohtoročného jubilejného 15. Plesu v opere sme prostredníctvom Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici na II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU zakúpili nový pľúcny ventilátor, investovali sme do vylepšenia podobného prístroja, ktorý sa už na klinike nachádza a zakúpili sme tiež polohovateľné rehabilitačné kreslo.

 

 
 
... viac
 

Slávnostná konferencia pri príležitosti 10. výročia zriadenia DFNsP B. Bystrica a 30. výročia vzniku SCN SR 

15.05.2015

V decembri 2014 uplynulo 10 rokov od zriadenia DFNsP BB a v januári 2015 to bolo 30 rokov od vzniku novorodeneckého skríningu na Slovensku. Pri príležitosti týchto dvoch významných jubileí zorganizovalo vedenie DFNsP BB a SCN SR Slávnostnú konferenciu.
 
 
 
 
 
 
 
... viac
 

Hodnotenie nemocníc 2014 poisťovne Dôvera 

30.04.2015

 Pacienti aj v tomto roku nastavili zrkadlo lôžkovým zdravotníckym zariadeniam. Vyhodnotili sme takmer 4000 dotazníkov od našich poistencov, ktorí boli hospitalizovaní v roku 2014. Opäť sa potvrdilo, že pacienti sú najmenej spokojní s kvalitou stravy. Naopak, dlhodobo je najlepšie hodnotené správanie lekárov voči pacientom. 

Najlepšie hodnotené fakultné nemocnice z pohľadu pacienta

  1. Univerzitná nemocnica Martin 
  2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
  3. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok 
... viac
 

Nový pľúcny ventilátor pre oddelenie OAIM 

18.03.2015

Banská Bystrica 16. marca (TASR) – Občianske združenie (OZ) Svetielko nádeje darovalo dnes Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici potrebný pľúcny ventilátor, ktorý patrí k štandardnej výbave každého anestéziologicko-resuscitačného oddelenia (ARO). Je to prístroj, ktorý nahrádza pľúca pacienta. Na banskobystrickej Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) sú na ne napojené kriticky choré deti, ktorým zlyhávajú životne dôležité funkcie, ale tiež nedonosené bábätká, ktoré sa narodili aj o štyri mesiace skôr, než mali.

... viac
 
Stránka 16 z 17 << < 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub