Podpredseda vlády SR a minister zdravotníctva SR v našej nemocnici

05.06.2017

V piatok dopoludnia podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini a  minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker v sprievode banskobystrického primátora Jána Noska navštívili v Banskej Bystrici zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva. Našou nemocnicou ich sprevádzala generálna riaditeľka Ing. Marianna Hoghová, spoločne s medicínskym riaditeľom MUDr. Miloslavom Hanulom, PhD. a vedúcou Odboru ošetrovateľstva Mgr. Ľubou Pohorelou. 

Delegácia prešla takmer celú nemocnicu - predovšetkým však zrekonštruované priestory polikliniky, II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU, operačné sály a dospávaciu miestnosť, ale aj Skríningové centrum novorodencov SR. Práve tu sa im venovala vedúca laboratória RNDr. Mária Knapková, PhD. spoločne s profesorom Dluholuckým. Preventívna činnosť skríningového centra a protokolárna liečba pri otravách hubami vzácnu návštevu zaujala asi najviac. 

Cieľom návštevy bolo predovšetkým stretnutie vedenia nemocnice s predstaviteľmi štátu za účelom prejednania možností získania investičných prostriedkov z fondov Európskej únie. DFNsP BB je vďaka svojmu hospodáreniu jednou z 3 slovenských štátnych nemocníc, ktorá má nárok na takúto finančnú injekciu. Preinvestovaných by tu mohlo byť až do 15 mil. euro.

       

 

 


Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub