Ambulancia pediatrickej oftalmológie

 

Konzultácie zdravotného stavu a požiadavky na vystavenie e-receptov môžete riešiť aj elektronicky ocne@dfnbb.sk

1. poschodie, číslo dverí 109
Deň Ordinačné hodiny Lekár
Pondelok neordinuje  
Utorok neordinuje  
Streda operačný deň  
Štvrtok 07:00-12:30 13:00-15:00 MUDr. Jana Melociková
Piatok 07:00-12:30 13:00-15:00 MUDr. Jana Melociková
 

Telefonické hovory prijíma ambulancia v pracovné dni v čase od 13:30 do 15:00 hod. Mimo tohto času sa dovoláte na Registráciu - recepciu, kde Vám poskytnú potrebné informácie.

 

Objednávanie pacientov telefonicky.
 
Telefonické konzultácie a výsledky výterov z oka v popoludňajších hodinách.
Uprednostňujeme ťažko postihnutých pacientov, deti do 1 roka a akútne stavy.
Vyšetrujeme len deti do 19 rokov.

Príprava na vyšetrenie:
Na prvé vyšetrenie je potrebné priniesť zdravotnú dokumentáciu dieťaťa + výmenný lístok s odporúčaním od svojho oftalmológa, prípadne predošlé nálezy z iných odborných ambulancií (ak nie sú zahrnuté v zdravotnej dokumentácii). Pacienti prichádzajúci na plánované vyšetrenie alebo výkon v celkovej anestézii prídu nalačno s platným predoperačným vyšetrením a s vyplneným dotazníkom OAIM do 08:00 hodiny.
 
PLEOPTICKÝ VÝCVIK - riešenie tupozrakosti

Naša ambulancia poskytuje v rámci svojej odbornej činnosti aj  pleoptický výcvik. Ide o cvičenia zamerané na odstránenie tupozrakosti jedného alebo oboch očí. Pacienti z blízkeho okolia absolvujú liečbu ambulantne pravidelnými  sedeniami  spolu s rodičmi a ortoptickou  sestrou. Deti zo vzdialenejších oblastí  sú hospitalizované na 1 – 2 týždne s rodičom a pleoptické cvičenia absolvujú 2x denne v rámci hospitalizácie. V potrebných cvičeniach potom pokračujú v domácich podmienkach na základe našich doporučení . 

DCR - Dakryocystorhinostomia

V súčasnosti je naša ambulancia jediným pracoviskom na Slovensku zaoberajúcim sa problematikou DCR - Dakryocystorhinostomie u detí. Bližšie informácie nájdete TU. V prípade potreby takéhoto chirurgického zákroku prosím bezodkladne kontaktujte našu ambulanciu.

 
Priama linka: 048 - 472 65 14     
Interná klapka: 3414
Lekár
MUDr. Jana Melociková
Sestra
Zita Kramolišová

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2020 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub