DETSKÁ FAKULTNÁ NEMOCNICA S POLIKLINIKOU BANSKÁ BYSTRICA

 

Významného životného jubilea sa dožíva prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. 

20.11.2015

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. je významnou osobnosťou profesionálneho aj spoločenského života, neoddeliteľnou súčasťou Skríningového centra novorodencov Slovenskej republiky a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica.

 

 

 

 

... viac
 

Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke. 

12.11.2015

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

sa pripája k iniciatíve zdravotníckych zariadení v Košiciach a podporuje projekt na ochranu pacientov proti chrípke pod názvom 

"Chránime svojich pacientov. Očkujeme sa proti chrípke."

 

 

 

... viac
 

LIDL daroval našej nemocnici unikátny život zachraňujúci prístroj 

09.11.2015

V našej nemocnici vznikne vďaka daru od spoločnosti Lidl prvé centrum mimotelovej oxygenácie pre detských pacientov na Slovensku. Úmrtnosť pacientov bola po vyčerpaní štandardných postupov a bez využitia špecializovanej liečby 99%. Úspešnosť terapie akútneho zlyhania pľúc prostredníctvom prístroja CARDIOHELP je až 85%.

 

 

... viac
 

Mobilné EKG 

26.10.2015

Na II. Detskú kliniku pribudlo v koncom septembra mobilné EKG. Prostredníctvom občianskeho združenia Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici získala nemocnica tento praktický prístroj.
 
 
 
 
 
... viac
 

Inkubátory od spoločnosti LIDL 

09.07.2015

Zástupcovia našej nemocnice prevzali 08.07.2015 od spoločnosti LIDL tri inkubátory (2 inkubátory a 1 výhrevné lôžko). LIDL venoval nemocnici život zachraňujúce prístroje v rámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“. S podporou zákazníkov spomenutého reťazca sa takýmto spôsobom podarilo podporiť štrnásť detských nemocníc z desiatich slovenských miest.

... viac
 

Dar z Plesu v opere 

20.05.2015

Vďaka dobročinným príspevkom hostí tohtoročného jubilejného 15. Plesu v opere sme prostredníctvom Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici na II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU zakúpili nový pľúcny ventilátor, investovali sme do vylepšenia podobného prístroja, ktorý sa už na klinike nachádza a zakúpili sme tiež polohovateľné rehabilitačné kreslo.

 

 
 
... viac
 

Slávnostná konferencia pri príležitosti 10. výročia zriadenia DFNsP B. Bystrica a 30. výročia vzniku SCN SR 

15.05.2015

V decembri 2014 uplynulo 10 rokov od zriadenia DFNsP BB a v januári 2015 to bolo 30 rokov od vzniku novorodeneckého skríningu na Slovensku. Pri príležitosti týchto dvoch významných jubileí zorganizovalo vedenie DFNsP BB a SCN SR Slávnostnú konferenciu.
 
 
 
 
 
 
 
... viac
 

Hodnotenie nemocníc 2014 poisťovne Dôvera 

30.04.2015

 Pacienti aj v tomto roku nastavili zrkadlo lôžkovým zdravotníckym zariadeniam. Vyhodnotili sme takmer 4000 dotazníkov od našich poistencov, ktorí boli hospitalizovaní v roku 2014. Opäť sa potvrdilo, že pacienti sú najmenej spokojní s kvalitou stravy. Naopak, dlhodobo je najlepšie hodnotené správanie lekárov voči pacientom. 

Najlepšie hodnotené fakultné nemocnice z pohľadu pacienta

  1. Univerzitná nemocnica Martin 
  2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
  3. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok 
... viac
 
Stránka 15 z 16 << < 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>
http://detskanemocnica.sk/Blog/ViewList.aspx?pageid=1&mid=92&pagenumber=15