DETSKÁ FAKULTNÁ NEMOCNICA S POLIKLINIKOU BANSKÁ BYSTRICA

 

Tábor - poďakovanie 

18.07.2017

S veľkou radosťou zverejňujeme list - poďakovanie - za spoluúčasť pri organizovaní tábora pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia - deti z veľmi chudobných rodín, siroty, polosiroty, týrané deti. Toto poďakovanie patrí MUDr. Michalovi Šprlákovi a MUDr. Jane Árvai, ktorí sa tábora zúčastnili ako zdravotníci. 

... viac
 

Biele srdce pre Margitu Bukovú 

06.06.2017

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier boli opätovne oceňované sestry, ktoré svoju prácu poňali ako poslanie a povolanie. Sme mimoriadne radi, že jednou zo sestier ocenených Bielym srdcom bola aj Margita Buková.

 

 

 

 

 

 

 

 

... viac
 

Podpredseda vlády SR a minister zdravotníctva SR v našej nemocnici 

05.06.2017

V piatok dopoludnia podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini a  minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker v sprievode banskobystrického primátora Jána Noska navštívili v Banskej Bystrici zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctvaNašou nemocnicou ich sprevádzala generálna riaditeľka Ing. Marianna Hoghová, spoločne s medicínskym riaditeľom MUDr. Miloslavom Hanulom, PhD. a vedúcou Odboru ošetrovateľstva Mgr. Ľubou Pohorelou. 

... viac
 

Slávnostná konferencia pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier 

05.06.2017

Pri príležitosti medzinárodného dňa sestier sa 10. mája 2017 konalo odborné podujatie "Nové trendy v ošetrovateľstve a pôrodnej asistencii". 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... viac
 

Jana Žitňanská na neformálnej návšteve 

03.05.2017

Problematika novorodeneckého skríningu, podmienky hospitalizácie detí so sprevádzajúcimi osobami, problémy bežnej prevádzky oddelení, ale aj voľný čas detí v nemocnici. Všetko toto sú témy, ktoré zaujímajú pani Janu Žitňanskú, europoslankyňu a žurnalistku v jednej osobe. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... viac
 

Naši lekári v utečeneckom tábore v Grécku 

20.04.2017

Vo februári tohto roku sa MUDr. Ivana Gondová a MUDr. Michal Šprlák zúčastnili projektu pomoci utečencom v dvoch táboroch v Grécku, kde od minulého roku funguje humanitárny projekt pod záštitou Vysokej školy sv. Alžbety.

 

 

... viac
 

Novorodenecká JIS v africkej Keni 

19.04.2017

Sme veľmi radi, že pracovné a profesionálne aktivity našich lekárov prinášajú benefit aj mimo územia Slovenska. Vďaka iniciatíve vysokej školy sv. Alžbety sa prednosta II. Detskej kliniky SZU našej nemocnice prof. MUDr. Karol Králinský, PhD. zapojil do projektu vybudovania novorodeneckej JIS v africkej Keni - oblasť Rift Valley, Rongai - Nakuru.

... viac
 

Pán profesor Dluholucký - skutočná celebrita 

19.04.2017

Je pre nás česť a pocta, že pán profesor Dluholucký spojil svoj profesionálny život s našou nemocnicou. Pán profesor je človek, pre ktorého je jeho profesia poslaním, vášňou a záľubou zároveň. Článok, ktorý pred pár dňami uverejnil portál bystricoviny.sk je obrazom jeho života a práce. Veľmi radi sa oň s vami podelíme. Čítajte TU

 

 

 

 

... viac
 
Stránka 12 z 16 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>
http://detskanemocnica.sk/Blog/ViewList.aspx?pageid=1&mid=92&pagenumber=12