Novorodenecká JIS v africkej Keni 

19.04.2017

Sme veľmi radi, že pracovné a profesionálne aktivity našich lekárov prinášajú benefit aj mimo územia Slovenska. Vďaka iniciatíve vysokej školy sv. Alžbety sa prednosta II. Detskej kliniky SZU našej nemocnice prof. MUDr. Karol Králinský, PhD. zapojil do projektu vybudovania novorodeneckej JIS v africkej Keni - oblasť Rift Valley, Rongai - Nakuru.

... viac
 

Pán profesor Dluholucký - skutočná celebrita 

19.04.2017

Je pre nás česť a pocta, že pán profesor Dluholucký spojil svoj profesionálny život s našou nemocnicou. Pán profesor je človek, pre ktorého je jeho profesia poslaním, vášňou a záľubou zároveň. Článok, ktorý pred pár dňami uverejnil portál bystricoviny.sk je obrazom jeho života a práce. Veľmi radi sa oň s vami podelíme. Čítajte TU

 

 

 

 

... viac
 

Hodnotenie nemocníc podľa spokojnosti pacientov / poistencov ZP Dôvera 

07.04.2017
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica skončila v celkovom hodnotení na 1. mieste spomedzi fakultných a univerzitných nemocníc!

 

 

 

 

... viac
 

Elektronický vyvolávací systém v prevádzke 

22.03.2017

Od pondelka 27. marca 2017 je v našej nemocnici oficiálne spustený elektronický vyvolávací systém na všetkých ambulanciách polikliniky.

Prosíme všetkých pacientov, aby sa pred príchodom na ambulanciu hlásili na INFORMÁCIÁCH (vestibul na 0. posch.), kde im bude vytlačený poradový lístok elektronického vyvolávacieho systému. Bez tohto lístka nebudete zaradení medzi čakajúcich pacientov! Poradový lístok potrebujú aj tí pacienti, ktorí sú už na vyšetrenie alebo kontrolu objednaní!!!

... viac
 

Nové orientačné tabule 

16.03.2017

Krok za krokom sa približujeme krajšej a modernejšej nemocnici 😊 Od 16. marca 2017 vám pri orientácii na našej poliklinike pomôžu nové tabule. Veríme, že vďaka zvieratkám priradeným jednotlivým ambulanciám a farebnému odlíšeniu poschodí sa budú vedieť jednoducho orientovať aj deti.

 

 

... viac
 

Prístrojové vybavenie pre očnú ambulanciu 

15.03.2017

Oftalmoskop, retinoskop, elektrický stolík a servis pacientskeho spínača pre perimeter – toto všetko je darom OZ Klub priateľov detskej nemocnice v Banskej Bystrici pre očnú ambulanciu v našej nemocnici.

 

 

 

 

... viac
 

Redcord® system a vertikalizačné lôžka od PSS, a.s. 

21.10.2016

Vďaka daru OZ Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici disponuje Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie špeciálnym zariadením Redcord® system, ktoré sa využíva na nácvik vzpriamenia a zlepšenia držania tela u detí s ťažkými diagnózami a poruchami mobility, ktoré to inak bez pomoci nedokážu.

Na II. Detskú kliniku a Kliniku detskej chirurgie zasa pribudli vertikalizačné lôžka, ktoré budú využívané pri rehabilitácii imobilných pacientov počas hospitalizácie na klinikách.

... viac
 
Stránka 9 z 13 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2020 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub