Dar z Plesu v opere

20.05.2015

Vďaka dobročinným príspevkom hostí tohtoročného jubilejného 15. Plesu v opere sme prostredníctvom Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici na II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU zakúpili nový pľúcny ventilátor, investovali sme do vylepšenia podobného prístroja, ktorý sa už na klinike nachádza a zakúpili sme tiež polohovateľné rehabilitačné kreslo.

... viac

Slávnostná konferencia pri príležitosti 10. výročia zriadenia DFNsP B. Bystrica a 30. výročia vzniku SCN SR

15.05.2015

V decembri 2014 uplynulo 10 rokov od zriadenia DFNsP BB a v januári 2015 to bolo 30 rokov od vzniku novorodeneckého skríningu na Slovensku. Pri príležitosti týchto dvoch významných jubileí zorganizovalo vedenie DFNsP BB a SCN SR Slávnostnú konferenciu.

Hodnotenie nemocníc 2014 poisťovne Dôvera

30.04.2015

Pacienti aj v tomto roku nastavili zrkadlo lôžkovým zdravotníckym zariadeniam. Vyhodnotili sme takmer 4000 dotazníkov od našich poistencov, ktorí boli hospitalizovaní v roku 2014. Opäť sa potvrdilo, že pacienti sú najmenej spokojní s kvalitou stravy. Naopak, dlhodobo je najlepšie hodnotené správanie lekárov voči pacientom.

Najlepšie hodnotené fakultné nemocnice z pohľadu pacienta

1. Univerzitná nemocnica Martin
  2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
  3. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok
... viac

Nový pľúcny ventilátor pre oddelenie OAIM

18.03.2015

Banská Bystrica 16. marca (TASR) – Občianske združenie (OZ) Svetielko nádeje darovalo dnes Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici potrebný pľúcny ventilátor, ktorý patrí k štandardnej výbave každého anestéziologicko-resuscitačného oddelenia (ARO). Je to prístroj, ktorý nahrádza pľúca pacienta. Na banskobystrickej Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) sú na ne napojené kriticky choré deti, ktorým zlyhávajú životne dôležité funkcie, ale tiež nedonosené bábätká, ktoré sa narodili aj o štyri mesiace skôr, než mali.

Policajti na chirurgii

16.03.2015
Policajti zo špeciálnej zásahovej jednotky v Banskej Bystrici zavítali na Kliniku detskej chirurgie DFNsP BB. Nie, neprišli zasahovať J Prišli potešiť a obdarovať. V predvianočnom čase sa rozhodli urobiť radosť deťom, ktoré sú nútené tráviť dni v ... viac

Nová riaditeľka nemocnice

12.12.2014

Minister zdravotníctva Viliam Čislák, s účinnosťou od 12. decembra 2014, vymenoval do funkcie riaditeľa - štatutárneho orgánu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica Ing. Mariannu Hoghovú.

"Pani Ing. Hoghovej odovzdávam nemocnicu s plnou dôverou. Bola pri všetkých akciách v jej histórii. Je to človek, ktorý má k DFNsP by som povedal až intímny vzťah. Odchádzam spokojný s tým, že nemocnica bude v dobrých rukách."

... viac

Prichádza čas vianočný, čas splnených želaní, čas zázračný ....

01.12.2014

Tak ako po minulé roky, aj tentokrát nám zástupcovia LESY SR, š.p. priniesli vianočnú jedličku. Ozajstnú, voňavú, krásnu! Jej príchod očakávalo veľa šikovných ručičiek a ligotavých detských očí.

Pán prezident na návšteve

20.06.2014

Dňa 20.6.2014 poctil svojou návštevou DFNsP v Banskej Bystrici prezident SR Andrej Kiska. Počas návštevy nemocnice urobil prezidentskú "vizitu" na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie, počas ktorej sa veľmi bezprostredne zaujímal o problémy detských onkologických pacientov a ich rodičov.

Stránka 8 z 9 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>