Redcord® system a vertikalizačné lôžka od PSS, a.s.

21.10.2016

Vďaka daru OZ Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici disponuje Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie špeciálnym zariadením Redcord® system, ktoré sa využíva na nácvik vzpriamenia a zlepšenia držania tela u detí s ťažkými diagnózami a poruchami mobility, ktoré to inak bez pomoci nedokážu.

Na II. Detskú kliniku a Kliniku detskej chirurgie zasa pribudli vertikalizačné lôžka, ktoré budú využívané pri rehabilitácii imobilných pacientov počas hospitalizácie na klinikách.

Vynovené čakárne v poliklinike

11.10.2016

S veľkou radosťou vám predstavujeme zrekonštruované priestory čakární v poliklinike u nás v nemocnici.

... viac

Vysoko nebezpečná nákaza - ako postupovať?

30.09.2016

V stredu 28.09.2016 sa na pôde našej nemocnice uskutočnil špeciálny nácvik postupov pri vyšetrení pacienta s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu (VNN). Pod týmto pojmom rozumieme ochorenia ako Ebola, Mers, Zika či iné, vysoko infekčné ochorenia.

Corina Creţu a Peter Pellegrini v DFNsP BB

20.09.2016

Vo štvrtok 15. septembra 2016 sme v našej nemocnici privítali komisárku EK pre regionálnu politiku, pani Corina Creţu, a podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, pána Petra Pellegriniho. Delegácia Európskej komisie navštívila našu nemocnicu za účelom overenia investície, ktorú Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica zrealizovala v rokoch 2009 - 2011 z prostriedkov európskych fondov, Operačného programu Zdravotníctvo.

Medzinárodný deň sestier

16.05.2016

Vedenie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier ďakuje všetkým sestrám za ich náročnú a obetavú prácu v prospech pacienta.

Inkubátor od Ronald McDonald House Charities

18.03.2016

V stredu 16.03.2016 sa konalo slávnostné odovzdanie inkubátora s príslušenstvom od Ronald McDonald House Charities v celkovej hodnote 19.647 €. Tohto slávnostného aktu sa zúčastnili predstavitelia RMHC, vedenie nemocnice a pozvanie prijal aj primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Svetový deň zriedkavých chorôb

"Zriedkavé choroby bez hraníc"
22.02.2016

28. február je Svetovým dňom zriedkavých chorôb. Svet si ho pripomína už šiesty krát. Sloganom tohtoročnej kampane organizovanej Európskou organizáciou zriedkavých chorôb (EURORDIS) je "Rare disorders without borders", čiže "Zriedkavé ochorenia bez hraníc".

... viac

FUN rádio pre deti v nemocniciach

18.01.2016

Aby liečba nebola privilégium, aby tí, čo denno-denne liečia deti a zachraňujú ich životy nemali kvôli financiám zviazané ruky, aby nemocniciam nič nechýbalo na ich chod, a aby detskí pacienti dostávali tú najlepšiu starostlivosť.

Stránka 6 z 9 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>