Výnimočné ocenenie, jedinečné laboratórium

11.04.2019

V pondelok 8. apríla 2019 sa v Bratislave konal prvý ročník Ceny ministerky zdravotníctva SR 2019  pre zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov. Každá slovenská nemocnica nominovala dvoch lekárov, dve sestry a dvoch nezdravotníckych pracovníkov. Zo všetkých nominovaných bolo vo finále ocenených len 9 pracovníkov. Je pre nás cťou, že jednou z ocenených bola aj pani doktorka Mária Knapková, vedúca Skríningového centra novorodencov SR. Cenu získala ako jedna z troch ocenených v kategórii „Iný nezdravotnícky pracovník“. Na čele laboratória je od roku 2003 a toto ocenenie odzrkadľuje jej prácu, pracovné nasadenie a zásluhy o rozšírenie skríningových vyšetrení na Slovensku. RNDr. Mária Knapková, PhD. je dáma, ktorá pracuje v SCN SR od roku 1989 a spolu s PharmDr. Vierou Hornovou a s prof. MUDr. Svetozárom Dluholuckým, CSc. zakladali novorodenecký skríning na Slovensku. Ich úsilie sa zhmotnilo v unikátnom laboratóriu, jedinom svojho druhu na Slovensku, ktoré pôsobí pod hlavičkou Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica. Hovoríme o Skríningovom centre novorodencov SR (SCN SR).

Sme najlepšou detskou nemocnicou za rok 2018

Hodnotenie nemocníc poistencami ZP Dôvera
11.03.2019

"Je pre mňa obrovským potešením, že naša nemocnica obsadila skvelé 3. miesto v silnej konkurencii univerzitných a fakultných nemocníc. Zároveň sme jednoznačne najlepšou nemocnicou spomedzi detských nemocníc. Naše zdravotnícke zariadenie sa opakovane umiestňuje na popredných priečkach tohto rebríčka. Je to dôkazom kvalitne vykonávanej a zodpovednej práce, uistením, že smer, ktorým sme sa vybrali je správny."

Zachránili sme 9-ročného chlapca

28.02.2019

Na naše pracovisko II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (II. KPAIM) preložili z bratislavskej nemocnice 9 ročného chlapca chorého na chrípku so závažným respiračným zlyhaním vyvolaným vírusom chrípky v priamom ohrození života.

Medzinárodný deň zriedkavých chorôb

28.02.2019

Posledný februárový deň, si pripomíname Medzinárodný deň zriedkavých chorôb. Za 12 rokov sa rozrástol vo veľkú medzinárodnú kampaň, vďaka ktorej sa lepšie žije pacientom, lepšie spolupracuje lekárom z celého sveta, a pri mnohých diagnózach už existuje správna diagnostika a liečba.

... viac

Zakladatelia detskej onkológie na Slovensku boli ocenení medzinárodnou cenou

15.02.2019

15. februára si pripomíname Medzinárodný deň detskej rakoviny. Pri tejto príležitosti odovzdala Ruth Ladenstein z Európskej spoločnosti pediatrickej onkológie (SIOPE) medzinárodné ocenenie zakladateľom detskej onkológie na Slovensku. Detská onkológia sa na Slovensku začala rozvíjať pred 35 rokmi v Banskej Bystrici. Dnes sú pracoviská detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a v Košiciach. Ročne spolu diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov. Úspešnosť liečby na Slovensku je viac ako 80%. V počte vyliečených pacientov dosahuje úroveň vyspelých západoeurópskych krajín.

Inhalátor od Rotary club Banská Bystrica

31.01.2019

Inhalátor "Pari Boy SX" v hodnote 238 € nám priniesla prezidentka Rotary club Banská Bystrica pani Beáta Očenášová, člen Rotary a náš bývalý kolega MUDr. Ivan Belan a náš olympionik Matej Tóth. Inhalátor bude slúžiť všetkým hospitalizovaným deťom podľa potreby. Zatiaľ je umiestnený na II. Detskej klinike. Bonusom k tomuto daru bola aj kniha ODCHÝLKA, ktorú nám tu Matej nechal. Bude "kolovať" po nemocnici a s istotou vieme povedať, že tu nájde veľa čitateľov. Bude nám inšpiráciou v zložitých situáciách.

Stránka 4 z 13 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2020 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub