S deťmi hospitalizujeme len dojčiace matky 

23.04.2021

Dovoľujeme si informovať, že z dôvodu rekonštrukčných prác na lôžkových oddeleniach a s tým súvisiacim obmedzením lôžkovej kapacity prijímame na hospitalizáciu s dieťaťom len dojčiace matky. Ostatné sprevádzajúce osoby sú prijímané len v mimoriadnych a špecifických ošetrovateľských situáciách.

Smerujeme ku krajšej a modernejšej nemocnici pre Vaše-naše deti. Ďakujeme za pochopenie. Len spoločne to zvládneme.

... viac
 

Svetový deň hemofílie 

16.04.2021

Už od roku 1989 sa po celom svete spája 17. apríl so Svetovým dňom hemofílie. Ten dáva pravidelne príležitosť cez verejnú osvetu hovoriť o tom, ako vyzerá život s hemofíliou a postaviť sa za pacientov s týmto zriedkavým ochorením. Práve myšlienka podpory celosvetovej komunity hemofilikov a zdieľania vzájomných skúseností v prospech pacientov sa stáva hlavným mottom aktuálneho Svetového dňa hemofílie 2021.

Symbolom 17. apríla po celom svete a výzvou na zapojenie pre verejnosť je aj rozsvecovanie  červených svetiel v domácnostiach a tiež vysvecovanie významných budov a monumentov načerveno. K myšlienke „Rozsvieťme červené svetlá" sa dlhodobo pridáva aj Slovenské hemofilické združenie.

... viac
 

ECMO-ARO unikátne pracovisko v Banskej Bystrici 

09.04.2021

Od 5. marca 2021 zabezpečuje tím banskobystrického detského ára prevádzku jedinečného pracoviska „ECMO-ARO“. V spolupráci s Rooseveltovou nemocnicou, ktorá poskytla priestory a časť personálu, začal tím II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny Detskej nemocnice poskytovať špecifickú zdravotnú starostlivosť o dospelých pacientov so závažným zlyhaním pľúc v dôsledku Covid ochorenia.

 

... viac
 

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O OČKOVANÍ 

23.02.2021

Všetky informácie o očkovaní proti COVID-19 na jednom mieste www.slovenskoproticovidu.sk

 
 
 
 
 
... viac
 

Čo mám robiť, ak som COVID-19 negatívny? 

20.01.2021

Súhrnné informácie pre tých, ktorým vyšiel negatívny výsledok COVID testu

... viac
 

Antigénové testovanie - objednávací systém 

08.01.2021

Od pondelka 11.01.2021 prechádza Mobilné odberové miesto v našej nemocnici na elektronický objednávací systém. Každý, kto má záujem byť otestovaný sa musí objednať cez formulár na https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php Bez objednania nie je možné nikoho otestovať!

Objednanie je možné len na nasledujúci deň / dni, t.j. nie je možné objednať sa na test v deň vyplnenia formuláru.

Vo formulári je potrebné vybrať druh testu - antigénový - a vyplniť osobné údaje. Výsledok testu dostane každý testovaný formou SMS na zadané telefónne číslo.

Prevádzková doba je v pracovných dňoch od 11:00 do 15:00 hod, posledný ster sa vykonáva o 14:30 hod.

... viac
 

Zdravotnú starostlivosť poskytujeme neobmedzene 

05.01.2021

Detská nemocnica nepatrí medzi zdravotnícke zariadenia, pri ktorých došlo k reprofilizácii lôžok len na poskytovanie akútnej zdravotnej starostlivosti. Poskytuje neobmedzenú zdravotnú starostlivosť vrátane plánovaných vyšetrení, kontrol, operačných zákrokov a hospitalizácií.

 

... viac
 

Prvý zaočkovaný z nás je profesor Dluholucký 

30.12.2020

Prvým z nás, ktorý bol proti COVID-19 zaočkovaný je profesor Svetozár Dluholucký. Boli sme pri tom a položili mu pár otázok.

 

... viac
 
Stránka 3 z 18 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS