Na vyšetrenie s pacientom sú povolené 2 sprevádzajúce osoby

14.05.2021

Od dnešného dňa je pre sprievod pacienta na ambulantné vyšetrenie povolený vstup pre 2 osoby bez príznakov respiračného ochorenia. Sprevádzajúce osoby nepotrebujú negatívny výsledok COVID testu.

Deň sestier

12.05.2021

Sestry sú dušou každej nemocnice. Tu u nás je to obzvlášť citeľné. Každá naša sestra je SUPER SESTRA - je akčná, vie pofúkať boľačku, vysvetliť, ale aj umravniť, ak je to potrebné. Okrem svojej odbornosti dáva do svojej práce aj srdce. Je trpezlivá, lebo vie, že deti potrebujú čas ... My Vám za to všetko z celého srdca ĎAKUJEME!

... viac

Krátke nazálne testy sú opäť k dispozícii

11.05.2021

MOM v Detskej nemocnici má opätovne k dispozícii aj krátke nazálne testy pre testovanie detí do 10 rokov.

Génová terapia pre Elišku

07.05.2021

Spinálna muskulárna atrofia (SMA) je vrodené, geneticky podmienené ochorenie, ktoré zásadne ovplyvňuje vývoj dieťaťa a jeho ďalší život. Deti bez liečby nie sú nikdy schopné samostatne chodiť, ani sa posadiť. Ich stav za zhoršuje, nevládzu sami prijímať potravu ani dýchať. Dostupná liečba predstavovala opakované podávanie liečiva ihlou priamo do miechového kanála dieťaťa v celkovej anestézii.

Od mája 2020 je Európskou agentúrou pre lieky schválené použitie génovej liečby v lekárskej praxi v EÚ. Ide o prevratnú zmenu v liečebných postupoch a novú nádej pre deti s touto závažnou diagnózou.

... viac

S deťmi hospitalizujeme len dojčiace matky

23.04.2021

Dovoľujeme si informovať, že z dôvodu rekonštrukčných prác na lôžkových oddeleniach a s tým súvisiacim obmedzením lôžkovej kapacity prijímame na hospitalizáciu s dieťaťom len dojčiace matky. Ostatné sprevádzajúce osoby sú prijímané len v mimoriadnych a špecifických ošetrovateľských situáciách.

Smerujeme ku krajšej a modernejšej nemocnici pre Vaše-naše deti. Ďakujeme za pochopenie. Len spoločne to zvládneme.

Svetový deň hemofílie

16.04.2021

Už od roku 1989 sa po celom svete spája 17. apríl so Svetovým dňom hemofílie. Ten dáva pravidelne príležitosť cez verejnú osvetu hovoriť o tom, ako vyzerá život s hemofíliou a postaviť sa za pacientov s týmto zriedkavým ochorením. Práve myšlienka podpory celosvetovej komunity hemofilikov a zdieľania vzájomných skúseností v prospech pacientov sa stáva hlavným mottom aktuálneho Svetového dňa hemofílie 2021.

Symbolom 17. apríla po celom svete a výzvou na zapojenie pre verejnosť je aj rozsvecovanie  červených svetiel v domácnostiach a tiež vysvecovanie významných budov a monumentov načerveno. K myšlienke „Rozsvieťme červené svetlá" sa dlhodobo pridáva aj Slovenské hemofilické združenie.

ECMO-ARO unikátne pracovisko v Banskej Bystrici

09.04.2021

Od 5. marca 2021 zabezpečuje tím banskobystrického detského ára prevádzku jedinečného pracoviska „ECMO-ARO“. V spolupráci s Rooseveltovou nemocnicou, ktorá poskytla priestory a časť personálu, začal tím II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny Detskej nemocnice poskytovať špecifickú zdravotnú starostlivosť o dospelých pacientov so závažným zlyhaním pľúc v dôsledku Covid ochorenia.

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O OČKOVANÍ

23.02.2021

Všetky informácie o očkovaní proti COVID-19 na jednom mieste www.slovenskoproticovidu.sk

Stránka 2 z 17 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>