Mobilné EKG 

26.10.2015

Na II. Detskú kliniku pribudlo v koncom septembra mobilné EKG. Prostredníctvom občianskeho združenia Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici získala nemocnica tento praktický prístroj.
 
 
 
 
 
... viac
 

Inkubátory od spoločnosti LIDL 

09.07.2015

Zástupcovia našej nemocnice prevzali 08.07.2015 od spoločnosti LIDL tri inkubátory (2 inkubátory a 1 výhrevné lôžko). LIDL venoval nemocnici život zachraňujúce prístroje v rámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“. S podporou zákazníkov spomenutého reťazca sa takýmto spôsobom podarilo podporiť štrnásť detských nemocníc z desiatich slovenských miest.

... viac
 

Dar z Plesu v opere 

20.05.2015

Vďaka dobročinným príspevkom hostí tohtoročného jubilejného 15. Plesu v opere sme prostredníctvom Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici na II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU zakúpili nový pľúcny ventilátor, investovali sme do vylepšenia podobného prístroja, ktorý sa už na klinike nachádza a zakúpili sme tiež polohovateľné rehabilitačné kreslo.

 

 
 
... viac
 

Slávnostná konferencia pri príležitosti 10. výročia zriadenia DFNsP B. Bystrica a 30. výročia vzniku SCN SR 

15.05.2015

V decembri 2014 uplynulo 10 rokov od zriadenia DFNsP BB a v januári 2015 to bolo 30 rokov od vzniku novorodeneckého skríningu na Slovensku. Pri príležitosti týchto dvoch významných jubileí zorganizovalo vedenie DFNsP BB a SCN SR Slávnostnú konferenciu.
 
 
 
 
 
 
 
... viac
 

Hodnotenie nemocníc 2014 poisťovne Dôvera 

30.04.2015

 Pacienti aj v tomto roku nastavili zrkadlo lôžkovým zdravotníckym zariadeniam. Vyhodnotili sme takmer 4000 dotazníkov od našich poistencov, ktorí boli hospitalizovaní v roku 2014. Opäť sa potvrdilo, že pacienti sú najmenej spokojní s kvalitou stravy. Naopak, dlhodobo je najlepšie hodnotené správanie lekárov voči pacientom. 

Najlepšie hodnotené fakultné nemocnice z pohľadu pacienta

  1. Univerzitná nemocnica Martin 
  2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
  3. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok 
... viac
 

Nový pľúcny ventilátor pre oddelenie OAIM 

18.03.2015

Banská Bystrica 16. marca (TASR) – Občianske združenie (OZ) Svetielko nádeje darovalo dnes Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici potrebný pľúcny ventilátor, ktorý patrí k štandardnej výbave každého anestéziologicko-resuscitačného oddelenia (ARO). Je to prístroj, ktorý nahrádza pľúca pacienta. Na banskobystrickej Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (KPAIM) sú na ne napojené kriticky choré deti, ktorým zlyhávajú životne dôležité funkcie, ale tiež nedonosené bábätká, ktoré sa narodili aj o štyri mesiace skôr, než mali.

... viac
 

Policajti na chirurgii 

16.03.2015
Policajti zo špeciálnej zásahovej jednotky v Banskej Bystrici zavítali na Kliniku detskej chirurgie DFNsP BB. Nie, neprišli zasahovať J Prišli potešiť a obdarovať. V predvianočnom čase sa rozhodli urobiť radosť deťom, ktoré sú nútené tráviť dni v ... viac
 

Nová riaditeľka nemocnice 

12.12.2014

Minister zdravotníctva Viliam Čislák, s účinnosťou od 12. decembra 2014, vymenoval do funkcie riaditeľa - štatutárneho orgánu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica Ing. Mariannu Hoghovú.

"Pani Ing. Hoghovej odovzdávam nemocnicu s plnou dôverou. Bola pri všetkých akciách v jej histórii. Je to človek, ktorý má k DFNsP by som povedal až intímny vzťah. Odchádzam spokojný s tým, že nemocnica bude v dobrých rukách."

... viac
 
Stránka 15 z 16 << < 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2021 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub