Cirkus PACIENTO

19.03.2018

Cirkus Paciento je jedinečný program pre dlhodobo hospitalizované deti. Jeho cieľom je vzbudiť u dlhodobo chorých malých pacientov záujem o život. Ak má takýto pacient záujem o čokoľvek, znamená to, že má chuť žiť. Hra, smiech a uvoľnenie sú dôležitou súčasťou celého liečebného procesu.

Návštevy sú opäť povolené

16.03.2018

Vzhľadom na ústup akútnych respiračných ochorení je dnešným dňom zrušený Príkaz Rady riaditeľov  týkajúci sa prijímania návštev a sprevádzajúcich osôb k denným pobytom na klinikách DFNsP BB.

Opätovné prijímanie návštev a sprevádzajúcich osôb k denným pobytom je umožnené dňom 16. marec 2018.

DFNsP BB obhájila svoje prvenstvo

13.03.2018

S obrovskou radosťou, ale aj hrdosťou si Vám dovoľujeme oznámiť, že naša nemocnica opätovne obhájila svoje prvenstvo v hodnotení nemocníc poistencami zdravotnej poisťovne Dôvera.

Prípad malej Terezky Gajdošíkovej

Spoločné vyhlásenie DFNsP Banská Bystrica a Dôvera zdravotnej poisťovne, a.s.

Na spoločnom rokovaní zástupcov Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica (DFNsP BB) a Dôvera zdravotnej poisťovne, a.s. si strany potvrdili vzájomnú zhodu. Pacientke Terezke bude počas hospitalizácie poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť vrátane požadovaného lieku. Zdravotná poisťovňa Dôvera liek uhradí v súlade s platnou zmluvou s DFNsP Banská Bystrica.

Poisťovňa aj nemocnica sa odteraz sústredia len na vzájomnú komunikáciu a komunikáciu s rodičmi malej Terezky.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým zamestnancom DFNsP BB, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k vyriešeniu situácie.

Obrovské „ďakujem“ patrí aj celému tímu Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie SZU, ktorý sa o Terezku stará.

Na veľkú radosť nás všetkých sa podarilo nájsť riešenie a zabezpečiť Terezkinu liečbu.

Vedenie nemocnice

... viac

Zmena pri telefonickom kontaktovaní ambulancií

18.01.2018

!!! Zmena pri telefonickom kontakte očnej, ORL, neurologickej, urologickej a zubnej ambulancie!!!

Od 5.2.2018 sa v čase 7:30 - 13:30 hod. dovoláte na Infocentrum. Uvedené ambulancie budete môcť počas pracovných dní telefonicky kontaktovať od 13:30 do 15:00 hod.

Toto opatrenie bolo zavedené s cieľom eliminovať rušivé momenty počas vyšetrenia Vašich detí. Veríme, že obmedzenie telefonátov na uvedené ambulancie bude slúžiť k vzájomnému prospechu. Ďakujeme Vám za pochopenie.

... viac

Prvé mimotelové okysličenie krvi u detského pacienta mimo špecializovaného kardiocentra na Slovensku

02.01.2018

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica bol po prvý krát úspešne aplikovaný terapeutický postup mimotelovej oxigenácie u detského pacienta. Princíp tohto postupu spočíva v mimotelovom okysličovaní krvi a odstraňovaní oxidu uhličitého z krvi pacienta.

... viac

Systém na zabezpečenie hygienicko-epidemiologického režimu

27.12.2017

Koncom roka dostala nemocnica dar od OZ Svetlieko nádeje. Predmetom daru je systém na zabezpečenie hygienicko-epidemiologického režimu ústavnej zdravotnej starostlivosti. Ide o dezinfekčné prostriedky, špeciálne mydlá, dávkovače, hygienické utierky, ... v celkovej sume necelých 14.000 €.

Zo srdca ďakujeme, želáme všetko dobré a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Stránka 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 > >>