Možná platba kartou

04.09.2019
S potešením vám oznamujeme, že od dnešného dňa je v hlavnej pokladni nemocnice možná platba kartou :-)
Veríme, že aj týmto krokom prispievame k vyššiemu štandardu poskytovaných služieb.

Zachránená Emmka

14.08.2019

Len 1-dňové novorodeniatko bolo v prvej polovici júla prijaté na našu II. Kliniku pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny (II. KPAIM). Emmka vdýchla počas pôrodu novorodeneckú stolicu, tzv. smolku. Toto spôsobilo závažné poškodenie jej pľúc – nemohla dýchať. Napriek plnému úsiliu  lekárov z Neonatologickej kliniky FNsP F. D. Roosevelta bola Emmka v priamom ohrození života.

Foto: Katarína Poturnay

Hľadáme super sestru!

10.07.2019

Modernizácia nemocnice - poklepali sme základný kameň

02.07.2019

Poklepaním základného kameňa sa dnes oficiálne začala rekonštrukcia našej nemocnice. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu a prioritnej osi „Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám“ sa začnú napĺňať investičné ciele projektu Modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Slávnostného aktu sa okrem štatutárov nemocnice zúčastnila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská, primátor Banskej Bystrice Ján Nosko a ďalší významní hostia.

... viac

Simulácie kritických situácií na operačnej sále

Banskobystrické dni anestézie 2019, part II.
14.06.2019

„Toto podujatie je svojim obsahom a rozsahom jediným a jedinečným edukačným projektom na Slovensku napriek tomu, že simulačný spôsob výučby je už v zahraničí štandardom. Preto aj Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica v spolupráci s Fakultnou nemocnicou F.D. Roosevelta Banská Bystrica pripravuje projekt vybudovania simulačného centra, ktoré by napomáhalo zvyšovať bezpečnosť pacientov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.“ uviedol medicínsky riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica MUDr. Miloslav Hanula, PhD.

... viac

Infúzna technika pre detských pacientov

Grantový projekt s finančnou podporou BBSK
28.05.2019

Vďaka finančnej dotácii BBSK vo výške 3 000 eur bolo možné zakúpiť 3 kusy lineárnych dávkovačov Perfusor Compact Plus. Uvedené perfúzory sú spoľahlivé, presné, zlepšujú kvalitu a bezpečnosť podávania parenterálnych liečiv detským pacientom. V podmienkach DFNsP BB je ich potreba denno-denná, využívajú sa tak na lôžkových oddeleniach, ako aj pri ambulantnom podávaním niektorých špecifických liekov.

Poďakuj sestre

15.05.2019

Poďakovať sa nielen sestrám, ale i ďalšiemu zdravotníckemu personálu v nemocniciach a rôznych zariadeniach môže verejnosť aj v tomto roku. V marci odštartoval piaty ročník projektu POĎAKUJ SESTRE. Záštitu nad ním prevzalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Pilotný projekt kanisterapie v podmienkach DFNsP BB

03.05.2019

Od apríla 2019 majú naši onkologickí pacienti ako prví na Slovensku možnosť absolvovať terapiu za účasti špeciálne vycvičených psov. Ide o pilotný a jedinečný projekt v slovenských podmienkach. Jeho ambíciou je umožniť tento typ terapie aj na ostatných detských lôžkových oddeleniach na Slovensku.

Stránka 1 z 11 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Mapa portálu | Verzia pre tlač | © 2008 - 2019 Detská fakultná nemocnica s poliklinikou | Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Klub